Švarc a obch.zástupce - prosím páju

  • (neregistrovaný)

    26. 2. 2012 12:20

    V loňském roce pro nás pracoval obchodní zástupce na ŽL.
    Jezdil firemním autem(s reklamními polepy), používal firemní mobil a notebook. Za toto všechno platil firmě měsíční nájem.
    On sám potom vystavoval firmě faktury na provize na základě zakázek.
    Je tento postup možný zachovat i v letošním roce?
    Děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2012 13:22

      pája

      Re: švarc a obch.zástupce - prosím páju
      pokud vše, co používal, legálně firmě hradil, tak bych se klonil k názoru, že to obhájíte.(nejsem ale bohužel příslušně odborně proškolený kontrolor OIP, takže negarantuji výsledke).

    • 26. 2. 2012 13:36

      E (neregistrovaný)

      Re: švarc a obch.zástupce - prosím páju
      Moc děkuji. Víte, firma měla v minulosti OZ jako zaměstnance, proto všechna ta "výbava", jenže ono to moc nefungovalo. Jezdili po celé republice.
      Majitelům se stále zdálo, že nevyužívají dostatečně pracovní dobu. Ono se pak špatně dokazovalo, zda se zaměstnanec fláká nebo v důsledku krize je méně zakázek.
      Nenapadá vás prosím, co by mělo být ve smlouvě o zastoupení s ohledem na švarc systém, abychom to zkontrolovali, popřípadě doplnili.
      Ještě jednou moc děkuji.

    • 26. 2. 2012 13:54

      pája

      Re: švarc a obch.zástupce - prosím páju
      především sml. uzavřete dle § 652 obch.z.,pozor na § 665, s tím byste se dostali do problémů.
      do úvodu smlouvu včleňte ustanovení, že obch.z. je podnuikatel ve smyslu ust. ŽZ a Ob.z., vlastní živ. oprávnění, vydané dne.. kým, pod č. ŽR nebo ID, aby bylo jasno, že jde o podnikatele. Pak pečlěv zvažte každé slovo z ust. o obch. zastoupení v obch. z. § 652 a násl.Na pronájem prostředků bych uzavřel jinou smlouvu, aby z této nebylo patrno, že jde o totožného partnera a ve sml. o obch. z. bych jenom uvedl, že veškeré potřebné pomůcky a prostředky si obch. z. zajistí na vlastní náklady a vlastním smluvním vztahem.

    • 26. 2. 2012 14:05

      E (neregistrovaný)

      Re: švarc a obch.zástupce - prosím páju
      Děkuji za cenné rady. Do smlouvy tedy dáme něco v tom smyslu, že nemáme nic proti, aby zastupoval i jiné. Pochopila jsem to správně?Ještě jednou moc děkuji

    • 26. 2. 2012 14:07

      pája

      Re: švarc a obch.zástupce - prosím páju
      jak to napíšete,tak to bude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).