Hlavní navigace

Prodej firmy -smrt majitele

  • (neregistrovaný) 213.29.196.---

    27. 2. 2012 6:20

    Musí nový majitel firmy přijmout všechny stávající zaměstnance,udělat s nimi nové smlouvy se zkušební dobou a za původního majitele musím udělat samozřejmě ukončení a musím vyplatit odstupné,když zůstávají ve stejných pozicích?Odstupné už se vypočítává podle odpracované doby? Děkuji Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2012 10:11

      pája

      Re: prodej firmy -smrt majitele
      asi by bylo dobré an utné uvést, o jakou firmu jde, PO? OSVČ?Jak proběhlo dědické řízení, kdo je dědic?

    • 27. 2. 2012 13:36

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: prodej společnosti -smrt majitele
      Jano,

      rozhodně se nejedná o prodej firmy, protože firma je pouze obchodní název. A název samozřejmě neuzavírá pracovní smlouvy, ty uzavírá podnikatel.

      Pokud se ptáte na prodej společnosti, tak k žádné změně nedošlo, jen se změnil vlastník. Pracovně právní vztahy jsou zachovány.

      Nebo byla podnikatelem fyzická osoba? Ptáte se jak se má vypořádat dědic nebo až kupující? Byl dědici prodán podnik nebo jen jednotlivý majetek? U FO je to složitější.

      Hezký den!

    • 27. 2. 2012 15:25

      1539 (neregistrovaný) 213.29.196.---

      Re: prodej společnosti -smrt majitele je
      Dobrý den,jedná se o OSVČ,má 8 zaměstnanců,restauraci,ale prostory měl v pronájmu,takže prostory pronajme majitel někomu jinému a jak to bude se zaměstnaci,jako účetní musím to podnikání nějak dotahnout do konce a zaměstnance předat jinému pronájemci.

    • 27. 2. 2012 15:29

      pája

      Re: prodej společnosti -smrt majitele je
      zaměstnance řeší § 342 ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).