Hlavní navigace

Plyn do výdajů?

  • (neregistrovaný) 88.101.164.---

    27. 2. 2012 8:45

    OSVČ staví budovu, kterou bude pronajímat jako kanceláře. Nevím teda ještě jestli si tu budovu dá do majetku firmy nebo budeme mít jako příjmy § 9.
    Nyní eviduji veškeré výdaje na stavbu nedaňově (většinou stavební materiál), po kolaudaci začnu odepisovat. Na výdaje si uplatňuje DPH (to mu kdysi poradil daň. poradce).
    Letos se tam zavedl plyn a zavlažuje se tam, aby stavba nevymrzla. Náklady za plyn můžu dát přímo do výdajů nebo budou součástí pořizovací ceny budovy? Dělá to 7000,- za 2011.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2012 10:45

      J. (neregistrovaný) 88.101.169.---

      Re: plyn do výdajů?
      My měli neco podobného a daňový poradce řekl, že do nedaňových až po vystavení kolaudačního rozhodnutí např. o zkušebním provoze, lépe až po vystavení rozhodnutí,že stavba je úplně dokončena a schopna provozu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).