Hlavní navigace

Mohu požádat o prominutí pokuty?

  • (neregistrovaný) 193.86.121.---

    27. 2. 2012 13:55

    Dobrý den, prosím, mohu nějak požádat o prominutí pokuty za pozdní dodání? Z DŘ jsem to nevyčetla, můžete mně prosím nasměrovat?děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2012 13:57

      pája

      Re: mohu požádat o prominutí pokuty?
      sice v oboru jsem neznalý, ale zrovna v pátek mi jedna známá z FÚ při debatě sdělila, že jakékoliv prominutí je nyní zakázáno,tak myslím, že asi nééé.

    • 27. 2. 2012 14:41

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: mohu požádat o prominutí pokuty?
      Jakékoliv prominutí sice zakázáno není, ale zrovna u pokuty za pozdní podání se žádostí o prominutí berňák zabývat nebude a přijde vám "Dle §259/1 DŘ nelze žádosti vyhovět z důvodu, že to zvláštní ustanovení zákona v daném případě neumožňuje. Dle §259/4 DŘ nelze uplatnit opravné prostředky."

      Promíjet stále lze daně z převodu a darovací v §25/3-8 DDD - promíjí FŘ/GFŘ a promíjení odvodů za porušení rozp. kázně v §44a/9-10 z.č.218/2000 Sb. - promíjí GFŘ.

    • 27. 2. 2012 14:42

      BJ (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: mohu požádat o prominutí pokuty?
      Skoro Néééééééééééé
      §259 - musí umožňovat zákon př. Zákon o dani dědické, darovací a z převodu nemovitostí
      §260- jen Kalousek a ten neodpustí

    • 27. 2. 2012 14:44

      pája

      Re: mohu požádat o prominutí pokuty?
      už jsem se poučil v odborné přesné odpovědi výše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).