Hlavní navigace

Životní pojištění

  • (neregistrovaný) 85.207.11.---

    27. 2. 2012 14:18

    Prosím, max. částka pro uplatnění život. pojištění je 12 tis. Kč?
    Nebo 24 tis. Kč? - za rok 2011.
    Nebo částka 24 tis. platí jen pokud přispívá zaměsnavatel? Neví někdo prosím?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2012 14:26

      Danaska (neregistrovaný) 85.207.11.---

      Re: životní pojištění
      Děkuji, chtěla jsem se ujistit,
      teď jsem našla v §6 odst. 9 bod p, že těch 24000 platí pro příspěvky zaměstnavatele, za zaměstnance tedy pouze 12000 Kč

    • 27. 2. 2012 19:48

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: životní pojištění
      12000 si může zaměstnanec uplatnit na životní pojištění a 12000 na penzijní připojištění. To se týká částky, kterou si platí sám. Z 24000, které mu na tyto účely platí zaměstnavatel, nemusí zaplatit ZP, SP a daň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).