Hlavní navigace

Zdanění důchodu

  • (neregistrovaný) 90.178.33.---

    28. 2. 2012 9:11

    Dobrý den, zdaňuje se i tzv.částečný důchod když podnikám a mám příjmy vyšší než 840 000 ročně? Měl jsem částečný inv.důchod a rovnou jsem přešel do starobního důchodu.mám tedy obě částky důchodu sečíst, a když je nevím přesně???? kam se uvádí v daň.přiznání?děkuji Jiří

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2012 9:16

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: zdanění důchodu
      Invalidní důchod se nezdaňuje, pouze starobní důchod. Snad víte kolik berete důchodu, buď berete důchod formou složenek nebo na účet a budete to mít na výpisu z účtu.
      V daň přiznání dáte do § 10 - ostatní příjmy.

    • 28. 2. 2012 21:45

      LeaX (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: zdanění důchodu
      V § 4/3 ZDP je pojem důchod omezen jen na "starobní důchod"??? To bych si netroufala tvrdit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).