Hlavní navigace

Prosím p. Jasnou

  • (neregistrovaný) 93.99.163.---

    28. 2. 2012 10:02

    Dobrý den,
    dnes jsem byla na FÚ s DP a paní mně řekla: 1.) že pokud dítě studuje kombinovanou formu studia na VŠ ( pracuje ) není nárok na daňové zvýhodnění na ditě, 2.) dítě vykonalo závěrečnou státní zkoušku v V./2011 a na potvrzení ze školy má datum , že studium je do 31.8.2011 má nárok na slevu i v červnu, červenci a v srpnu. Myslím si, že v obou případech nemá pravdu. V druhém případě na nárok na slevu pouze v červnu.

    Ještě jsem chtěla zeptat paní odešla do předčasného starob. důchodu v červenci, mohu jí udělat RZ, uplatnit odpočet na ŽP pokud si požádá?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2012 10:11

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Prosím p. Jasnou
      >Dobrý den,
      >dnes jsem byla na FÚ s DP a paní mně řekla: 1.) že
      >pokud dítě studuje kombinovanou formu studia na VŠ (
      >pracuje ) není nárok na daňové zvýhodnění na ditě,

      To byla nějaká chytrá paní úřednice....Samozřejmě, že nárok na daňové zvýhodnění je. U VŠ se nezkoumá forma studia, ale věk.
      2.)
      >dítě vykonalo závěrečnou státní zkoušku v V./2011 a na
      >potvrzení ze školy má datum , že studium je do 31.8.2011
      >má nárok na slevu i v červnu, červenci a v srpnu.
      >Myslím si, že v obou případech nemá pravdu. V druhém
      >případě na nárok na slevu pouze v červnu.
      § 14 odst. 2 zák. č. 117/1995 Sb.
      Nárok do června, pokud po celý měsíc dítě nevykonávalo vydělečnou činnost, nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci.
      >
      >Ještě jsem chtěla zeptat paní odešla do předčasného
      >starob. důchodu v červenci, mohu jí udělat RZ, uplatnit
      >odpočet na ŽP pokud si požádá?
      >
      Ano.
      >Děkuji za odpověď.

    • 28. 2. 2012 10:15

      Karlík (neregistrovaný) 93.99.163.---

      Re: Prosím p. Jasnou
      >>Dobrý den,
      >>dnes jsem byla na FÚ s DP a paní mně řekla: 1.) že
      >>pokud dítě studuje kombinovanou formu studia na VŠ (
      >>pracuje ) není nárok na daňové zvýhodnění na ditě,
      >
      >To byla nějaká chytrá paní úřednice....Samozřejmě, že
      >nárok na daňové zvýhodnění je. U VŠ se nezkoumá forma
      >studia, ale věk.
      > 2.)
      >>dítě vykonalo závěrečnou státní zkoušku v V./2011 a
      >>na
      >>potvrzení ze školy má datum , že studium je do
      >>31.8.2011
      >>má nárok na slevu i v červnu, červenci a v srpnu.
      >>Myslím si, že v obou případech nemá pravdu. V druhém
      >>případě na nárok na slevu pouze v červnu.
      >§ 14 odst. 2 zák. č. 117/1995 Sb.
      >Nárok do června, pokud po celý měsíc dítě nevykonávalo
      >vydělečnou činnost, nevznikl nárok na podporu v
      >nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci.

      Moc děkuji
      >>
      >>Ještě jsem chtěla zeptat paní odešla do předčasného
      >>starob. důchodu v červenci, mohu jí udělat RZ,
      >>uplatnit
      >>odpočet na ŽP pokud si požádá?
      >>
      >Ano.
      >>Děkuji za odpověď.

    • 28. 2. 2012 12:02

      velkez (neregistrovaný) 80.254.148.---

      Re: Prosím p. Jasnou
      Souhlasím s p. Jasnou, názor správce daně není správný.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).