Hlavní navigace

Zácvik absolventa a krácení mzdy

  • (neregistrovaný) 93.181.74.---

    28. 2. 2012 12:12

    Dobrý den, při revizi směrnice, jsem našla větičku o zácviku abolventa a že je mu možno první měsíc zácviku účtovat 60% stanovené hodinové sazby. Je to vůbec dle ZP možné? Pokud to bude mít v plat. výměru tak ano, ale..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2012 14:05

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: zácvik absolventa a krácení mzdy
      nařízení vlády 567/2006 Sb. § 4
      Podle míry vlivů omezujících pracovní uplatnění zaměstnance činí minimální mzda a nejnižší úrovně zaručené mzdy
      a) 90 % částek stanovených v § 2 a § 3 odst. 1, jde-li o první pracovní poměr zaměstnance ve věku 18 až 21 let, a to po dobu 6 měsíců ode dne vzniku pracovního poměru,
      b) 80 % částek stanovených v § 2 a § 3 odst. 1, jde-li o mladistvého zaměstnance4),

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).