Hlavní navigace

Od kdy plátce DPH?

  • (neregistrovaný) 80.188.106.---

    29. 2. 2012 13:43

    V měsíci 03/2012 překročí OSVČ limit 1 mil.obratu.Od kdy se musí zaregistrovat k DPH? Do 15 dnů po měsíci překročení se musí k DPH zaregistrovat,ale od jakého data? dle zákona bychom se měli stát plátci až 3. měsíc po překročení, čili od června? a co měsíce mezitím? Moc děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 2. 2012 13:53

      moda74 (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: Od kdy plátce DPH?
      § 94 Plátci
      (1) Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, jejíž obrat za nejvýše 12 kalendářních měsíců přesáhne částku uvedenou v § 6, se stává plátcem od prvního dne třetího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém překročila stanovený obrat, nestane-li se podle tohoto zákona plátcem dříve. Nesplní-li registrační povinnost podle § 95 odst. 1, stává se plátcem datem účinnosti registrace uvedeným na rozhodnutí o registraci.
      pozor od 1.1.2012 je limit 750tisíc

    • 29. 2. 2012 14:02

      Petra218 (neregistrovaný) 80.188.106.---

      Re: Od kdy plátce DPH?
      ok, už jsem se lekla, ten nižší by měl platit od 2013 myslím,ale ještě prosím nerozumím těm 3 měsícům po překročení, od kdy tedy budeme účtovat o DPH? Registraci podáme během dubna a až v červnu budeme plátci? Co ta doba mezitím, kdy už je překročen limit v tom březnu? Díky za info.

    • 29. 2. 2012 14:30

      moda74 (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: Od kdy plátce DPH?
      ano, chápu to stejně jako vy. registrace je do 15dnů od následujícího měsíce, kdy překročíte, účtovat s DPH až od června.

    • 29. 2. 2012 14:40

      lucínek (neregistrovaný) 93.99.163.---

      Re: Od kdy plátce DPH?
      Prosím Vás, na FÚ mně bylo řečeno , že obrat od 1.1.2012 je 750.000,- Kč.
      V zákoně je stále 1 mil. Jsem z toho úplně mimo. Opravdu platí 1 mil. Kč?
      Děkuji.

    • 29. 2. 2012 14:51

      moda74 (neregistrovaný) 217.197.144.---

      Re: Od kdy plátce DPH?
      >>>>>>V měsíci 03/2012 překročí OSVČ limit 1 mil.obratu.Od
      >>>>>>kdy se musí zaregistrovat k DPH? Do 15 dnů po měsíci
      >>>>>>překročení se musí k DPH zaregistrovat,ale od jakého
      >>>>>>data? dle zákona bychom se měli stát plátci až 3.
      >>>>>>měsíc
      >>>>>>po překročení, čili od června? a co měsíce mezitím?
      >>>>>>Moc
      >>>>>>děkuji za odpověď
      >>>>>§ 94 Plátci
      >>>>>(1) Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem
      >>>>>podnikání v tuzemsku, jejíž obrat za nejvýše 12
      >>>>>kalendářních
      >>>>>měsíců přesáhne částku uvedenou v § 6, se stává
      >>>>>plátcem od prvního dne třetího měsíce následujícího
      >>>>>po
      >>>>>měsíci, ve kterém překročila stanovený obrat,
      >>>>>nestane-li se
      >>>>>podle tohoto zákona plátcem dříve. Nesplní-li
      >>>>>registrační povinnost podle § 95 odst. 1, stává se
      >>>>>plátcem
      >>>>>datem účinnosti registrace uvedeným na rozhodnutí o
      >>>>>registraci.
      >>>>>pozor od 1.1.2012 je limit 750tisíc
      >>>>omlouvám se, limit platí 1mil.
      >>>
      >>>ok, už jsem se lekla, ten nižší by měl platit od 2013
      >>>myslím,ale ještě prosím nerozumím těm 3 měsícům po
      >>>překročení, od kdy tedy budeme účtovat o DPH?
      >>>Registraci
      >>>podáme během dubna a až v červnu budeme plátci? Co ta
      >>>doba mezitím, kdy už je překročen limit v tom březnu?
      >>>Díky za info.
      >>ano, chápu to stejně jako vy. registrace je do 15dnů
      >>od následujícího měsíce, kdy překročíte, účtovat s
      >>DPH
      >>až od června.
      taky mě to tady zmátlo, ale byla jsem minulý týden na školení a mám to od ing.Bendy v poznámce s účinností 1.1.2015
      >
      >Prosím Vás, na FÚ mně bylo řečeno , že obrat od
      >1.1.2012 je 750.000,- Kč.
      >V zákoně je stále 1 mil. Jsem z toho úplně mimo.
      >Opravdu platí 1 mil. Kč?
      >Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).