Hlavní navigace

Vyúčtování daně ze závislé činnosti

• (neregistrovaný) 213.194.221.---

29. 2. 2012 14:34

Dobrý den,
    prosím o radu, po kontole ucta r. 2006 nam FU domeril urok z prodleni ktery jsme uhradili v r. 2009, nasledne nam ale systemovym prepoctem urok z prodleni snizili a tudiz nam k 13.4.2010 vznikl preplatek na dani z prijmu ze zavisle cinnosti ve vysi 56Kc.
    V roce 2011 nas pozadala spravkyne dane at si ponizime platbu zaloh. Ted mam za mesic 2011/05 ponizenou odvedenou castku a vznika mi v r.10 casti II. nedoplatek 56Kc. Prosim do ktereho sloupce mam dat castku 56 aby se mi to vynulovalo. Nebo je to tak spravne.
    Dekuji Emca

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 2. 2012 18:01

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Re: vyúčtování daně ze závislé činnosti
      Brala bych jako že těch 56 Kč bylo odvedeno a přičetla k částce která byla odvedena za květen.

• 1. 3. 2012 9:20

Emča (neregistrovaný) 213.194.221.---

Moc děkuji, včera večer jsem o tom přemýšlela jak jste napsala a pořád mi tam ten přeplatek z předch.let vyskakoval, tak jsem to nechala v mínusu a ráno jsem si to ověřila u správkyně, říkala že v případě že tam ten přeplatek u nich na účtu skutečně je tak se daň vynuluje v systému, tak uvidím.
      Děkuji moc za radu a přeji příjemný den Emča

• 1. 3. 2012 10:00

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Ano v systému se to vynuluje. Ono pro FÚ není sloupeček 11 až tak důležitý. Co se týká odvedených záloh kontroluje si FÚ stejně to, co má na ODÚ a nikoliv to, co uvádíte ve vyúčtování. Je to spíš pro Vaši kontrolu. Já bych za pár let nevěděla, jestli těch 56,- Kč mám uhrazených nebo ne a proč tam ten nedoplatek mám. Ale já jsem hrozný sklerotik :-) Klidně tam můžete nechat nedoplatek, je to spíš pro Vaši kontrolu. Hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).