Hlavní navigace

Faktura chybně vystavená v RPDP

• (neregistrovaný) 88.100.9.---

29. 2. 2012 14:43

Za leden jsem vystavila 3 faktury, které neměly být v RPDP. Jedná se o drobné opravy automatických dveří. Dnes jsem vyčetla, že je to kód 81, ne 43 jak bylo stanoveno na opravy aut. dveří. Nevěděla jsem, že existuje pojem "drobná oprava" - np. výměna procesoru, což byl náš případ. Prosím, jak byste to řešili? Už jsem z těch pojmů: opravy, údržby, servisy, prohlídky... zmatená. Mám podat dodatečné DP + Výpis z evidence nebo nechat tak. Děkuji všem za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 2. 2012 15:31

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: Faktura chybně vystavená v RPDP
      pokud se nejedná o velké částky nechala bych tak, i když asi spíš dodatečné, příjemce vašeho plnění si nesměl uděla odpočet, což asi udělal

• 29. 2. 2012 17:28

KarolínaK (neregistrovaný) 81.200.56.---

Co jsou podle Vás drobné opravy? Je tam nějaký limit? Máme hodně těchto faktur - opravy, servisy, údržba......Psala jsem ohledně toho dotaz na zlínskou firmu. Doposud bez odpovědi, ale my musíme fakturovat. Měla jsem za to, že opravy a údržby všeho druhu spadají do RPDP, ale jak vidíte není tomu tak.

• 29. 2. 2012 21:10

Renata1 (neregistrovaný) 89.102.174.---

Opravila bych, zaslala odběrateli nové faktury ale až po zatřízení od Siaku.
      Nám už neodpovídá měsíc.
      Příjemce pllnění si neuplatnil odpočet, když jste vystavili v režimu PDP.
      Pak mu vystavíte fa novou a on si DPH odečte v následujícím měsíci. í.

• 1. 3. 2012 7:46

Helas (neregistrovaný) 193.179.131.---

No mě odpověděli z GFŘ na opravu vrat toto:
      " K Vašim otázkám lze v obecné poloze uvést, že u opravy garážových vrat v provozovně firmy, stejně tak u oprav či montáže jiných typů dveří se uplatní režim přenesení daňové povinnosti – patří do kódu 43.32 Klasifikace produkce CZ-CPA. Pokud jde o jiné opravy, které se vztahují ke stavbě, v zásadě se u nich režim přenesení daňové povinnosti uplatňuje."
      Tak si vyberte :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).