Hlavní navigace

OT: kolik si platíte na důchod?

• (neregistrovaný) 86.49.61.---

29. 2. 2012 16:32

Je mi 52 roků a od doby, kdy jsem šla ze zaměstnání na ŽL (během 2010), se mi snížil vyměřovací základ na DP. Za rok 2011 mi vyšel nějakých 166tis., což se mi zdá málo. Chci si dobrovolně doplatit více, ale aby to mělo smysl.

Můžete se se mnou podělit o své zkušenosti - jak to řešíte Vy?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 2. 2012 17:13

M. (neregistrovaný) 46.13.26.---

Re: OT: kolik si platíte na důchod?
      >Je mi 52 roků a od doby, kdy jsem šla ze zaměstnání na
      >ŽL (během 2010), se mi snížil vyměřovací základ na DP.
      >Za rok 2011 mi vyšel nějakých 166tis., což se mi zdá
      >málo. Chci si dobrovolně doplatit více, ale aby to mělo
      >smysl.
      >
      >Můžete se se mnou podělit o své zkušenosti - jak to
      >řešíte Vy?
      Možná by bylo lepší si ty peníze uložit do banky alespoň na nějaký úrok, než platit na něco co možná ani nedostaneme,jak to tak vypadá.
      >

• 29. 2. 2012 17:20

Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

Co to je (byl) důchod? Je mi 47 a na důchod, čápa a santu nevěřím.

• 29. 2. 2012 18:46

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

A já zase věřím, že se důchodu dožiju, i když si ještě počkám 13 let. Zatím jsem to nijak neřešila a penzijko platila pouhých 200, což teď stát zatrhnul, minimální výše bude 300. Zarazila mě změna možnosti odečtu z daní, na posledním semináři k daním nám přednášel o výhledu do roku 2015 a to, že budou změny v odečtu penzijka z daní od 2013 vůbec nezmínil. Osobně si nemyslím, že je dobrý nápad dávat peníze na spořící účet do banky vzhledem k výši úroků, ale nechávám to na poradci a sama přemýšlím, zda zvýšit na 1000 kvůli státnímu příspěvku, ale už to je docela pálka.

• 1. 3. 2012 8:45

Helas (neregistrovaný) 193.179.131.---

Státu nic navíc neplaťte, to co tam dáte nikdy nedostanete zpět.

Pokud nemáte uzavřeno penzijní připojištění, tak si ho založte a spořte si tam částku 1000,- Kč na kterou dostanete od státu od roku 2013 příspěvek od státu 230,- Kč (nyní 150,-Kč). O tyto peníze nepřijdete, budou vždy vaše a pokud tam ustanovíte osobu či osoby k převzetí nároku pro případ své smrti, pak naspořený majetek vůbec nespadne do dědictví, ale dostanou ho Vámi určené osoby.
      Pokud Vám zůstavají ještě volné peníze a nechce nijak riskovat, tak bych si založila nějaký spořící účet. Pokud máte peněz více na hromádce a víte, že je nebudete potřebovat, tak je dát na termínovaný vklad. Sice úroky nejsou nijak závratné, ale rozhodně lepší než je dávat státu a nikdy je už nevidět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).