Hlavní navigace

OT Začátky účetních OSVČ

• (neregistrovaný) 90.183.214.---

29. 2. 2012 20:37

Prosím, kdo se se mnou podělí o Vaše zkušenosti?
    Před 3 měsíci jsem si zřídila ŽL na vedení UCE, DE. Inzeráty po internetu mám, ale zatím nic. Mám jen jednoho klienta, kterého mi dohodila známá účetní, která nestíhá. A během posledního měsíce jsem vyplnila daňovky 3 klientům elektronicky (našla jsem si poptávky na netu). Nevím, jak se snažit, aby moje služby někdo využil.
    Tak se ptám na Vaše začátky a zda se Vám "podnikání" postupně rozjelo.
    Naštěstí to nemám jako hlavní činnost, jsem zaměstnaná jako účetní na HPP, takže mě to momentálně zas tak netrápí. Ale protože jde šéf za dva roky do důchodu a firma bude určitě končit, měla bych "začít něco dělat" :)), myslím, že mě účto celkem baví a nic jiného asi pořádně neumím :)).
    Asi hraje roli i to, že nejsem např. z Prahy, ale z vesnice v Jihmor.kraji.
    Tak jsem zvědavá, jaké jsou začátky účetních OSVČ a za případné reakce děkuji :)).

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2012 9:09

Katka2 (neregistrovaný) 82.99.161.---

Re: OT Začátky účetních OSVČ
      Nevím jak v účetnictví, ale inzeráty tohoto typu jsou na nic a jediné, co funguje je doporučení spokojeného klienta svým známým. Možná by stálo za to zkusit, když je ten březen, jít si stoupnout na berňák vedle hromádky formulářů DPFO, a každému vrazit letáček nebo lépe prohodit slovo .
      P.S. v Praze to není jiné

• 1. 3. 2012 10:03

Hanče (neregistrovaný) 88.102.186.---

Dobrý den, já mám úplně stejný problém. Taky pracuji na HPP jako účetní, fakturantka, příjem sledování objednávek, sekretářka, prostě holka pro všechno v malé výrobní firmě, a chtěla jsem své znalosti ještě více zúročit, tak jsem si loni vyřídila ŽL na vedení účetnictví, DE. Letáčky jsem rozvezla po okolních obcích, lepila na nástěnky. A za celý rok se mi přihlásil pouze jeden větší klient, a pak ještě 5 menších, kteří chtěli zpracovat daňové přižnání FO, nic velkýho. Chvílema jsem z toho i zoufalá, účetnictví mě baví, děti už mám velký a co dělat s volným časem? Ale nevím jak na to? Poradí někdo?

• 1. 3. 2012 10:42

pája

Já sice nedělám účto, ale podnikatelské poradenství a ze zkušenosti potvrzuji, co psáno výše, doporučení od jednoho na dalšího je nejúčinnější, inzercí se klienti obecně shánějí velmi těžko.
      Obecně- dnes nabídka silně převyšuje poptávku, takže každý nový klient je terno, ale nezoufejte. Náš právní systém se podle prohlášení vrchnosti zjednodušuje, ale v praxi je to naopak, takže bez kvalifikovaného poradce v jakémkoliv oboru(daně,audity, právo, účetnictví...) za chvíli truhlář nevyrobí ani židli.Věřte, že bude líp.

• 1. 3. 2012 12:14

Ladica (neregistrovaný) 194.228.16.---

>

>>>Nevím jak v účetnictví, ale inzeráty tohoto typu jsou
      >>>na nic a jediné, co funguje je doporučení spokojeného
      >>>klienta svým známým. Možná by stálo za to zkusit,
      >>>když
      >>>je ten březen, jít si stoupnout na berňák vedle
      >>>hromádky formulářů DPFO, a každému vrazit letáček
      >>>nebo
      >>>lépe
      >>>prohodit slovo .
      >>>P.S. v Praze to není jiné
      >>
      >>Dobrý den, já mám úplně stejný problém. Taky pracuji
      >>na HPP jako účetní, fakturantka, příjem sledování
      >>objednávek, sekretářka, prostě holka pro všechno v
      >>malé
      >>výrobní firmě, a chtěla jsem své znalosti ještě více
      >>zúročit, tak jsem si loni vyřídila ŽL na vedení
      >>účetnictví, DE. Letáčky jsem rozvezla po okolních
      >>obcích, lepila
      >>na nástěnky. A za celý rok se mi přihlásil pouze
      >>jeden
      >>větší klient, a pak ještě 5 menších, kteří chtěli
      >>zpracovat daňové přižnání FO, nic velkýho. Chvílema
      >>jsem z
      >>toho i zoufalá, účetnictví mě baví, děti už mám velký
      >>a co dělat s volným časem? Ale nevím jak na to?
      >>Poradí
      >>někdo?
      >Já sice nedělám účto, ale podnikatelské poradenství a
      >ze zkušenosti potvrzuji, co psáno výše, doporučení od
      >jednoho na dalšího je nejúčinnější, inzercí se klienti
      >obecně shánějí velmi těžko.
      >Obecně- dnes nabídka silně převyšuje poptávku, takže
      >každý nový klient je terno, ale nezoufejte. Náš právní
      >systém se podle prohlášení vrchnosti zjednodušuje, ale
      >v praxi je to naopak, takže bez kvalifikovaného
      >poradce v jakémkoliv oboru(daně,audity, právo,
      >účetnictví...) za chvíli truhlář nevyrobí ani židli.Věřte, že bude
      >líp.
      Jo jo,já když jsem začínala, zaplatila jsem si výpis ze statistiky, obeslala asi 100 firem v okrese, a nic. Kleinty získávám systémem známý řekl známému, ale už musím i odmítat,podnikám 4 roky. Nevydržela jsem počáteční nejistotu,takže jsem OSVČ vedlejší. Všechny klienty mám na doporučení někoho.

• 1. 3. 2012 12:39

katkaj (neregistrovaný) 46.13.61.---

Díky za reakce, tak budu (i s Hanče) čekat, jak to půjde časem dál a budu věřit :).

• 1. 3. 2012 12:46

Ji (neregistrovaný) 109.80.246.---

Začínala jsem před 14 lety po mateřské, klienty jsem našla také postupně ze známosti, ale i na inzerát. Postupně se mi to rozrostlo tak, že jsem opravdu nestíhala, ale v loňském roce u mě skončily 2 větší firmy, takže jsem si řekla, že si dám chvilku oddych a začnu shánět nějaké nové nebo třeba i práci na kratší úvazek, takže jsem si zase dala inzerát a řekla i svým stávajícím klientům, že mám volnou kapacitu. Tak uvidím, jak to dopadne....

• 1. 3. 2012 13:49

Maxx (neregistrovaný) 89.103.68.---

Já jsem začínala před 10-ti lety. ŽL jsem si dělala kvůli kamarádce z dětství, která začínala podnikat. Začínala jsem asi rok před narozením druhého dítěte.
      Pak kamáška dotáhla další 2 kámošky, pak jsem u toho chvíli chodila do práce, pak přišly další 2 kámošky, dohromady založily s.r.o., letos přibyly další 2 její kámošky.
      K tomu všemu mi jeden kšeft dohodil její manžel.
      Na inzerát jsem taky zkoušela - uchytila jsem klienty 2, jeden ukončil podnikání a druhá paní jede...

Takže jak píšou všichni: dobré doporučení je lepší než inzerát :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).