Hlavní navigace

Platební výměr JSD

  • (neregistrovaný) 90.182.173.---

    1. 3. 2012 10:55

    Prosím Vás od firmy, která nám proclívá zboží, přišel mail kde přílohou je platbení výměr a JSD. Máme zaplatit celní dluh.

    Přijde mi na to faktura? Jak se to účtuje? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2012 12:05

      alli (neregistrovaný) 80.188.167.---

      Re: Platební výměr JSD
      Clo zaplatíte na základě platebního výměru. Účtujete budď jako materiál nebo zboží 1xx)379 nebo na 5xx/379 (pokud je to např. kniha).
      Faktura Vám na to zřejmě nepřijde, jedině v případě, že za Vás clo platí spediční firma a přefakturuje Vám ho. Ale, když poslali platební výměr, máte asi zaplatit Vy. Raději se jich zeptejte.

    • 1. 3. 2012 12:40

      norba (neregistrovaný) 90.182.173.---

      Re: Platební výměr JSD
      a mohla bych ten platební výměr účtovat 5../221? Nebo musím přes seznam faktur, kde si mohu vybrat celní deklarace a kolonku vyměřené clo.
      Vím,že DPH to neovlivní..ale musí být někde vykázáno?

    • 1. 3. 2012 12:58

      alli (neregistrovaný) 80.188.167.---

      Re: Platební výměr JSD
      DPH musíte spočítat. K hodnotě zboží přepočtené celním kurzem na Kč, přičtete clo a náklady do místa určení (např. přeprava). Z toho spočítáte DPH a uvedete na ř. 7 a 43 přiznání. Daňovým dokladem je JSD. Jestli chcete účtovat přímo přes 221, můžete.

    • 1. 3. 2012 13:15

      norba (neregistrovaný) 90.182.173.---

      Re: Platební výměr JSD
      Omlouvám se, ale nerozumím tomu..
      Mám fakturu za zboží. Kód 34 řádek DPH 7,43.Ta je uhrazena. Faktura za dopravu.bez DPH § 69235/2004
      A teĎ přišlo JSD s výměrem.

      A nevím jaký DPH mám spočítat..Fakt jsem vedle

    • 1. 3. 2012 13:56

      alli (neregistrovaný) 80.188.167.---

      Re: Platební výměr JSD
      Ale faktura není daňovým dokladem, tím je právě JSD. Fakturu za dopravu jste měla přičíst k hodnotě zboží a cla. Podívejte se na §30 a 38 zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).