Hlavní navigace

Dobropis v eurech a kurs.....

  • (neregistrovaný) 195.39.8.---

    1. 3. 2012 11:46

    Dobrý den,
    stále platí, že při dobropisu použiji pro účely DPH kurz z původní faktury, které se týká a pro účely účtování kurz, kdy nastal účetní případ, tj. kdy jsme obdrželi podklady pro vystavení dobropisu?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2012 14:23

      alli (neregistrovaný) 80.188.167.---

      Re: Dobropis v eurech a kurs.....
      Ano, navíc něco přibylo - viz § 42 odst.4 V případě opravy základu daně a výše daně se uplatní sazba daně platná ke dni povinnosti přiznat daň u původního zdanitelného plnění. Pro přepočet cizí měny na českou měnu se použije kurz devizového trhu vyhlášený Českou národní bankou a platný pro osobu provádějící přepočet ke dni povinnosti přiznat daň u původního zdanitelného plnění. V případě opravy základu daně a výše daně podle § 42 odst. 1 písm. b), kdy je zároveň vystaven opravný daňový doklad podle § 45 odst. 2, lze použít i kurz platný první pracovní den kalendářního roku, ve kterém vznikl důvod opravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).