Hlavní navigace

Potvrzení o trvání DPN jak často ?

  • (neregistrovaný) 77.48.59.---

    1. 3. 2012 14:53

    Pěkný čtvrtek všem,
    prosím o radu, zda postupuji správně, či jsem opravdu něco přehlédla ?
    Zaměstnanec nemocný od 30.1.2012 do 26.2.2012.
    Náhrada mzdy u firmy od 30.1.2012 do 19.2.2012. (21 dní)
    Nemocenka u OSSZ od 20.2.2012 do 26.2.2012.
    Zaměstnanec nedonesl ani jedno Potvrzení o trvání DPN, takže jsme jej o to zažádali, odpověděl, že lékař mu odmítá vystavovat, že nic takového už se nevystavuje a že stejně marodí pod firmou. Jenže my na Potvrzení o trvání DPN trvali a volali jsme do ordinace, kde nám následně sestra vystavila Potvrzení o trvání k 31.1.2012 a k 19.2.2012 na naši žádost. A to z důvodu, abychom podložili, že nemoc přechází z měsíce na měsíc a trvá déle než 21 dní. V Zákoně o nemocenském pojištění jsme našli ZNP § 61 písm. j, kde se píše, že je lékař povinnen nejméně 1x měsíčně potvrdit trvání PN (tedy např. při nemoci z měsíce na měsíc). Kde je prosím dáno v zákoně, že je lékař povinen pro účely výplaty náhrady mzdy vystavit Potvrzení o trvání vždy k 21 dni trvání PN ?
    Lékař nám totiž dnes poslal dopis, kde píše, že neví, proč žádáme lístky na peníze v nestandartních termínech. 3 dny nedostává pacient nic. Pak platí zaměstnavatel a doklad vystavují ke konci této platby. Pak vždycky poslední den v měsíci. Vystavování k jiným termínům je obtěžuje .... OSSZ po nás samozřejmě tato potvrzení požaduje, opravdu nevím, kde jsme udělali chybu ? Moc díky, díky !

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2012 15:06

      mmm (neregistrovaný) 193.85.153.---

      Re: Potvrzení o trvání DPN jak často ?
      http://www.cssz.cz/cz/nemocenske-pojisteni/davky/uplatnovani-naroku-a-vyplata-davek-nemocenskeho-pojisteni.htm

    • 1. 3. 2012 15:16

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: Potvrzení o trvání DPN jak často ?
      >Pěkný čtvrtek všem,
      >prosím o radu, zda postupuji správně, či jsem opravdu
      >něco přehlédla ?
      >Zaměstnanec nemocný od 30.1.2012 do 26.2.2012.
      >Náhrada mzdy u firmy od 30.1.2012 do 19.2.2012. (21
      >dní)
      >Nemocenka u OSSZ od 20.2.2012 do 26.2.2012.
      >Zaměstnanec nedonesl ani jedno Potvrzení o trvání DPN,
      >takže jsme jej o to zažádali, odpověděl, že lékař mu
      >odmítá vystavovat, že nic takového už se nevystavuje a
      >že stejně marodí pod firmou. Jenže my na Potvrzení o
      >trvání DPN trvali a volali jsme do ordinace, kde nám
      >následně sestra vystavila Potvrzení o trvání k 31.1.2012
      >a k 19.2.2012 na naši žádost. A to z důvodu, abychom
      >podložili, že nemoc přechází z měsíce na měsíc a trvá
      >déle než 21 dní. V Zákoně o nemocenském pojištění jsme
      >našli ZNP § 61 písm. j, kde se píše, že je lékař
      >povinnen nejméně 1x měsíčně potvrdit trvání PN (tedy např.
      >při nemoci z měsíce na měsíc). Kde je prosím dáno v
      >zákoně, že je lékař povinen pro účely výplaty náhrady
      >mzdy vystavit Potvrzení o trvání vždy k 21 dni trvání PN
      >?
      § 61, odst. j) - dočtěte celé, je to tam i o 21. dnu.

      >Lékař nám totiž dnes poslal dopis, kde píše, že neví,
      >proč žádáme lístky na peníze v nestandartních
      >termínech. 3 dny nedostává pacient nic. Pak platí
      >zaměstnavatel a doklad vystavují ke konci této platby. Pak vždycky
      >poslední den v měsíci. Vystavování k jiným termínům je
      >obtěžuje .... OSSZ po nás samozřejmě tato potvrzení
      >požaduje, opravdu nevím, kde jsme udělali chybu ? Moc
      >díky, díky !

      Od 30,1,. jste měli začátek, 19.2. je 21. KD nemoci a pak vždy k poslednímu v měsíci nebo ukončení.
      Zaměstnavatel chce kvůli správnému vedení ML i k poslednímu dni v měsíci, aby nemusel opravovat ručně,kdy mu to neumožňuje SW. Na ty jaksi kašlou :-), spíš záleží na ochotě a vzájemné domluvě, pak jde všechno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).