Hlavní navigace

Limit 6 tis

  • (neregistrovaný) 85.71.241.---

    1. 3. 2012 17:17

    může mi někdo vysvětlit,o co se v zákoně opírá,když tvrdí, že do 6 tis. se uplatněné pojistné nemusí danit? Jednou to je v par.15 napsáno,že pokud bylo uplatněno,musí být dodaněno dle §10 - a tam se o žádném limitu 6 tis nepíše...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2012 17:18

      Zdenka Br (neregistrovaný) 85.71.241.---

      ZP dodanění - limit 6 tis
      >může mi někdo vysvětlit,o co se v zákoně opírá,když
      >tvrdí, že do 6 tis. se uplatněné pojistné nemusí danit?
      >Jednou to je v par.15 napsáno,že pokud bylo
      >uplatněno,musí být dodaněno dle §10 - a tam se o žádném limitu 6
      >tis nepíše...

    • 1. 3. 2012 20:10

      HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: ZP dodanění - limit 6 tis
      To není že se nemusí danit. 6000,- je hranice příjmu, při které se nemusí podávat DP, pokud je člověk zaměstnaný. Takže pokud má poplatník příjem ze zaměstnání, zruší pojistku, pak nemusí podávat DP a tudíž ani dodanit. Pokud by se ale jednalo například o podnikatele, který je povinen podat DP, pak musí uvést částku uplatněnou v minulých letech, i kdyby to byla např. 100,-

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).