Hlavní navigace

Rezervní fond - kontrola

  • (neregistrovaný) 90.179.80.---

    1. 3. 2012 17:24

    Dobrý den, firma s.r.o. byla za rok 2011 poprvé v zisku 1164,- Kč, bude rezervní fond 116,40 Kč? (dle zakl.smlouvy je to 10% z čistého zisku, avšak ne více než 5 % z hodnoty ZJ).

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2012 18:25

      bloncka (neregistrovaný) 90.177.167.---

      Re: Rezervní fond - kontrola
      ano..ale není to jen ze zakladatelské smlouvy, ale ukládá to i Obchodní zákoník, takže se jedná o zákonnou rezervu a zbytek zisku ( po odečtení této rezervy) může společník ( rozhodnutím valné hromady) použít např. na krytí ztrát z předchozích let
      další roky, pokud budete v zisku tvoříte rezervu dále a to ve výši 5% viz §124 Och.zák.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).