Hlavní navigace

Kurz na opravném dokladu

  • (neregistrovaný) 194.79.54.---

    2. 3. 2012 13:37

    Dobrý den,

    jaký kurz se má prosím používat na opravných dokladech? Teď jsem jeden vystavila k faktuře za lednové služby a stáhl se mi tam automaticky ten z původní faktury,tedy k 31.1.2012.

    Je to tak správně? Dle našich daň. poradců mám při vystavení používat aktuální datum a datum zdan. plnění je datum vystavení. Normálně používám kurz z data zdan. plnění, ale teď mě náš systém nepustí...

    Děkuji za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2012 13:48

      JanaS. (neregistrovaný) 194.79.54.---

      Re: Kurz na opravném dokladu
      Za jakých podmínek je prosím možné využít kurz z 1.1.2012? Nikde jsem to nenašla, ale prý to lze.

      Děkuji

    • 2. 3. 2012 14:34

      Peťka (neregistrovaný) 195.39.93.---

      Re: Kurz na opravném dokladu
      Kurz u opravných daňových dokladů se pro DPH používá, dle původního zdanitelného plnění, takže Váš systém to bere správně. § 42 odst. 4. Pro účetnictví berete kurz ze dne uskutečnění účetního případu, který máte ve směrnici - já používám ke dni vystavení.

    • 2. 3. 2012 14:52

      JanaS. (neregistrovaný) 194.79.54.---

      Re: Kurz na opravném dokladu
      Děkuji za informace, pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).