Hlavní navigace

Odpis pohledávky

  • (neregistrovaný) 90.182.83.---

    2. 3. 2012 13:48

    Prosím poradí mi někdo. Mám vytvořenou 100 % opravnou položku na pohledávku nad 200.000,- Kč. V Obchodním rejstříku jsem si našla že firma je v konkurzu - v likvidaci. Kdy mohu pohledávku odepsat? Až bude konkurz ukončen? Ale nevím, jestli to uvidím v OR.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2012 14:51

      nicka (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Odpis pohledávky
      Splnili jste podmínky § 8a odst. 3) zákona 593/1992 (o rezervách)?
      Máte zahájeno řízení?
      Opravnou položku budete rušit podle výsledku tohoto řízení viz § 8a odst. 5.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).