Hlavní navigace

Úprava pracovní doby,§ 241 ZP

• (neregistrovaný) 82.208.57.---

3. 3. 2012 7:53

Dobrý den, prosím o radu. Po ukončení RD jsem nastoupila na své původní pracovní místo v prodejně potravin a požádala jsem zaměstnavatele o možnost pracovat pouze na ranní směnu vzhledem tomu, že mám 3-leté dítě( odpolední končí ve 21.OO). Zaměstnavatel mi odpověděl, že to není možné, protože by tím diskriminoval ostatní pracovníky. Rok jsem vyzvedávání syna ze školky a následné hlídání řešila ve spolupráci s matkou a manželem, ale manžel pracuje na stavbách, kam dojíždí a vrací se pozdě večer a matka už nemá možnost protisměn. Dítě ve školce nechat nemohu a na ulici také ne. Lze se odkázat na §241 a nebo je to celé ztracené a musím dát výpověď? vedoucí mi vyhrožuje "A", když nenastoupím na odpolední směnu a já už jsem z toho skoro zoufalá.Práce se dnes hledá velmi těžko

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2012 10:18

pája

Re: úprava pracovní doby,§ 241 ZP
      to bude asiproblém, protože zam-tel se bude odkazovat na vážné provozovní důvody a museli byste to řešit soudně, asi Vám nezbyde, pokud není možná dohoda, než ukončit PP výpovědíneb dohodou, pokud budete podávat výpově´d nebo navrhovat dohodu, uveďte jako důvod péči o dítě, je to vážný důvod dle § 5/c) bod 3 -zák. o zam., docházka dítěte do předškolního zařízení a nebyla by Vám krácena apodpora..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).