Hlavní navigace

Přechod z paušálu na daňovou evidenci

  • (neregistrovaný) 188.75.182.---

    4. 3. 2012 19:16

    Prosím o pomoc, letos chci přejít z paušálu na daňovou evidenci, je nutné podávat dodatečné daňové přiznáni za rok 2010 pokud nemám žádné pohledávky ani závazky z tohoto roku, které by se převáděly do roku 2011? Děkuji moc za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2012 20:26

      Jindra1 (neregistrovaný) 90.178.136.---

      Re: Přechod z paušálu na daňovou evidenc
      dodatečné přiznání podáváte jen při přechodu na paušál, opačně nee

    • 4. 3. 2012 20:35

      Klára.vo (neregistrovaný) 188.75.182.---

      Re: Přechod z paušálu na daňovou evidenc
      No já právě našla tento článek:
      Stejně jako přechod z daňové evidence na paušální výdaje, tak i přechod opačný je spojen s povinností provést stejnou úpravu základu daně (dílčího základu daně) jako v případě ukončení činnosti. Podle ustanovení § 23 odst. 8 písm. b), bod 3 ZDP, je poplatník, který nevede účetnictví ani daňovou evidenci, povinen upravit základ daně (dílčí základ daně) za zdaňovací období, ve kterém zahájil vedení daňové evidence, a to:
      – o cenu nespotřebovaných zásob;
      – o výši pohledávek, s výjimkou pohledávek uvedených v § 24 odst. 2 písm. y) ZDP, a
      – o výši zaplacených záloh.

      ale já nic takového nemám, tak si prostě nejsem jista :(

    • 4. 3. 2012 22:09

      Vladimír 2

      Re: Přechod z paušálu na daňovou evidenc
      ******************************************
      Jedin= úravdivé je to vaše =nee=.
      Proč radítekdyž N I C nevíte?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).