Hlavní navigace

RPDP a datumy

  • (neregistrovaný) 62.168.45.---

    5. 3. 2012 11:23

    Dobrý den, je to tak?
    faktura v RPDP bude mít 28.2. DUZP a já ji dostanu poštou 5.3.2012...Je to tak, že bych měla zaplatit DPH v únoru za Dodavatele a uplatnit 5.3.2012 - odpočet DPH v březnovém DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2012 6:53

      Gringi (neregistrovaný) 62.168.45.---

      Re: RPDP a datumy
      Moc děkuji za informace, kde to přesně najdu? každý si to vykládá nějak jinak:-(

    • 6. 3. 2012 10:41

      Gringi (neregistrovaný) 62.168.45.---

      Re: RPDP a datumy
      Už jsem asi našla:
      Nárok na odpočet daně u přenesené daňové povinnosti podle § 92a a násl. vzniká v období, kdy povinnost přiznat a zaplatit daň z plnění u příjemce plnění vznikla. To také současně znamená, že podmínka pro uplatnění odpočtu podle § 73 odst. 1 písm. a) (mít DD), se v tomto případě neuplatní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).