Hlavní navigace

Sportovní trenér,moc prosím

  • (neregistrovaný) 83.208.10.---

    5. 3. 2012 20:31

    Prosím, mám živnost,a k tomu ještě pracuju jako trenér a občas vystavuju fakturu klubu. Na tuto činnost živnost nemám, jedná se o ostatní příjmy? § 10? Jak se tato činnost projeví na přehledu ossz a vzp, počítá se danový základ pouze ze živnosti, nebo se načítá i tato činnost? a popřípadě jestli někdo nevíte, kolik procent se u toho počítá, děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2012 21:19

      RadekK. (neregistrovaný) 85.71.203.---

      Re: sportovní trenér,moc prosím
      Myslím, že byste měl mít živnostenský list i na tu druhou činnost. Byly by to příjmy podle par. 7 a sčítaly by se.

    • 5. 3. 2012 22:21

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: sportovní trenér,moc prosím
      Myslím, že na trenérskou činnost živnostenské oprávnění nedostanete. Podle mého názoru se jedná o výkon nezávislého povolání podle § 7/2/b) ZDP. Pro účely ZP a SP se příjmy sčítají. Je možné uplatnit výdaje ve výši 40% příjmů (pokud u příjmů ze živnosti také uplatňujete paušální výdaje).

    • 6. 3. 2012 8:07

      martin.klaus (neregistrovaný) 85.132.158.---

      Re: sportovní trenér,moc prosím
      mám živnost na poskytování tělovýchovných služeb a poskytování služeb v oblasti osobního trenéra kondičního posilování

    • 6. 3. 2012 8:40

      kiss (neregistrovaný) 85.207.38.---

      Re: sportovní trenér,moc prosím
      Nyní jsem mluvila s paní z FÚ a je to koncesovaná živnost, tak ted jsem z toho v koncích. Musí si vyřídit živnost a pak normálně fakturovat

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).