Hlavní navigace

Odpisy auto 30.12.2011

  • (neregistrovaný) 78.45.126.---

    5. 3. 2012 22:52

    Prosím o radu , mohu uplatnit odpisy na zakoupené auto(spotřebitelský úvěr ) 30.12.2011-kupní smlouva , ale zapsáno ve velkém technickém průkazu je datum přihláčení 2.1.2012.Podle kterého data se mám řídit ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 3. 2012 23:31

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Odpisy auto 30.12.2011
      Bohužel, v roce 2011 odepisovat ještě moc nebudete, viz. výtah z jednoho článku:

      Opatřením vozidla „papírovou převozní značkou“ se vozidlo nestává způsobilé provozu, jeho řádnému provozování na pozemních komunikacích brání např. podmínka písm. b) § 38 odst. 1 zákona o podmínkách provozu - vozidlo není registrováno v registru vozidel. Bylo-li tedy vozidlo koupeno např. v závěru roku 2008 a zaregistrováno v registru vozidel až v roce 2009, nelze vozidlo v účetnictví zaevidovat na příslušném majetkovém účtu dříve než v roce 2009 a také daňový odpis nelze uplatnit dříve než za rok 2009.

    • 6. 3. 2012 6:54

      JSS (neregistrovaný) 79.98.159.---

      Re: Odpisy auto 30.12.2011
      Přidám dotaz,je to i DE?Myslel jsem, že v DE rozhoduje kdy zaplatím.Díky za názor.

    • 6. 3. 2012 16:52

      Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Odpisy auto 30.12.2011
      Pokud jde o odpisy, musí být předmět způsobilý obvyklému užívání a převozní značka je určena jen pro převoz z místa nákupu k vám domů či do firmy. Auto by nemělo jezdit s touto značkou, tedy ho neužíváte...není důležité, kdy zaplatíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).