Hlavní navigace

Majitel sro, může tomuto sro fakturovat?

  • (neregistrovaný) 178.77.247.---

    6. 3. 2012 9:44

    Dobrý den, prosím,
    je jediný vlastník, tudíž i jednatel s.r.o.. Sro vykonává služby a on je jediným "vykonavatelem".
    Je možné, že bude fakturovat tomuto (svému) s.r.o. za výkon služeb? (dává daňové přiznání i jako FO, tak to zdaní jako FO)
    Odměnu jako jednatel si nevyplácí.
    Snad jsem to napsala srozumitelně :-)
    Díky moc za vaše rady, nevím, co s tím...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2012 10:07

      pája

      Re: Majitel sro, může tomuto sro fakturo
      moc ne, ale pokud máte na mysli, že jednatel bude jako OSVČ fakturovat s.r.o., kde je jediný společník a jednatel za služby, které má v předmětu podnikání on i s.r.o., tak jde o zákaz konkurence § 136 obch.z./nesmí podnikat ve stejném oboru a nesmí vstupovat do obchodních vztahů se společností/

    • 6. 3. 2012 11:46

      1234a (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Majitel sro, může tomuto sro fakturo
      ten by ani tak nevadil, těžko bude žalovat sám sebe:-) ale mě vadí §6 zdp - musí to zdanit daní ze závislé činnosti + odvody socku a zdravku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).