Hlavní navigace

Pozastavení živnosti

• (neregistrovaný) 212.4.133.---

6. 3. 2012 20:07

Dobrý den, prosím o radu. Podnikám jako fyzická osoba - půjčovna aut. Celý rok 2011 jsem měla pozastavenou činnost. Nyní podávám daňové přiznání a nevím si rady. Příjmy jsem měla pouze z DPP (47844,- Kč) a prodala jsem pole, které jsem zdědila po matce a nesouvisí s podnikáním (za 120000,-Kč). Měla jsem ho ve vlastnictví cca 3 měsíce, ale matka ho vlastnila 13let. I když jsem nepodnikala, musela jsem platit leasing na auta, pojistky, paušál na telefony a internet. Mohu dát v DPFO do nákladů tyto položky související s podnikáním i když jsem měla pozastavenou živnost? Budu danit prodej pozemku, nebo se na toto vztahuje osvobození od daně - zdědila jsem ho v přímé linii a ve vlastnictví matky byl déle než 5 let. Děkuji za každou radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2012 22:22

Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

Re: Pozastavení živnosti
      1) náklady si můžete uplatnit jen v době, kdy jste neměla pozastavenou činnost.

2) osvobození od daně se Vás týká, protože jste v přímé linii a do 5-leté lhůty (nabytí-prodej) se počítá i doba vlastnictví zůstavitele, což je ve Vašem případě 13let, tak budete mít prodej osvobozen od daně z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).