Hlavní navigace

Přiznání k dani darovací

  • (neregistrovaný) 109.238.32.---

    6. 3. 2012 21:48

    Jsme občanské sdružení a v r.2011 jsme obdržely sponzorský dar ve výši 80.000,- Kč. Nyní jsem se dozvěděla, že jsem měla do konce ledna podat Přiznání k dani darovací, což jsem bohužel neudělala. Můžu jej podat dodatečně a podléhá tato částka dani?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2012 21:57

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: přiznání k dani darovací
      No já bych řekl, že přiznání podat musíte. Ovšem bude dobré zjistit, zda nesplňujete podmínky pro osvobození, viz §20, odst. 4 písm. a) -

      Od daně dědické a daně darovací je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku
      a) právnickou osobou se sídlem v tuzemsku nebo na území jiného evropského státu, založenou nebo zřízenou k zabezpečování činnosti v oblasti kultury, školství, výchovy a ochrany dětí a mládeže, vědy, výzkumu, vývoje, vzdělávání, zdravotnictví, sociální péče, ekologie, ochrany opuštěných zvířat nebo ohrožených druhů zvířat, tělovýchovy, sportu a požární ochrany, je-li bezúplatné nabytí majetku určeno na zabezpečování uvedené činnosti,

    • 6. 3. 2012 22:11

      po (neregistrovaný) 109.238.32.---

      Re: přiznání k dani darovací
      A nehrozí nějaké penále za pozdní podání?
      Děkuji.

    • 7. 3. 2012 4:38

      aspoj (neregistrovaný) 86.61.145.---

      Re: přiznání k dani darovací
      Pravděpodobně 500,- Kč za pozdní podání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).