Hlavní navigace

Služba v eu českému plátci

  • (neregistrovaný) 89.176.65.---

    7. 3. 2012 8:57

    Dobrý den, chci si jen ověřit, jestli to chápu dobře. Když poskytujeme služby na Slovensko podle § 10b (místo zdan. plnění je na Slovensku) českému plátci, tak se musíme dnem poskytnutí služby registrovat k dph na Slovensku? děkuji moc za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2012 9:01

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: služba v eu českému plátci
      dle § 10b) je místo plnění v EU jen při vstupném.
      jinak se řídíte dle 9/1 , kdy místem plnění je sídlo příjemce služby

    • 7. 3. 2012 9:12

      Adéla (neregistrovaný) 89.176.65.---

      Re: služba v eu českému plátci
      My tam děláme školení, takže účastnický poplatek by měl být podle § 10b

    • 7. 3. 2012 9:22

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: služba v eu českému plátci
      školení je služba, jela bych podle § 9/1, to není vstup na akci

    • 7. 3. 2012 9:41

      Adéla (neregistrovaný) 89.176.65.---

      Re: služba v eu českému plátci
      Já jsem to pochopila tak, že účastnický poplatek na školení = vstup na akci, takže to beru podle § 10b. Kdybychom to brali podle § 9, tak by to bylo pro nás zase jednodušší a nemuseli bychom se registrovat na Slovensku :) Jdu to ještě prozkoumat, jak je to s tím školením...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).