Hlavní navigace

Roční zúčtování daně a životní pojištění

• (neregistrovaný) 88.102.129.---

7. 3. 2012 11:59

když ve smlouvě o životním pojištění není v kolonce " pojištění pro případ smrti nebo dožití" uvedena žádná částka, tak na takové pojištění se nevztahují minimální pojistné částky, tedy alespoň 40 tis při délce pojištění 5-15 let a 70 tis při délce nad 15 let?
    a dle potvrzení mohu zaplacené pojistné uplatnit v RZD?
    moc děkuji
    Petra

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2012 12:10

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

Re: roční zúčtování daně a životní pojiš
      ano,můžete. Min.poj.částky se na takové pojištění nevztahují.

• 7. 3. 2012 12:20

Petra K (neregistrovaný) 88.102.129.---

děkuji za radu, ještě se zeptám,jen pro zajimavost, je možné, že by pojišťovny poslaly potvrzení o zaplaceném pojistném a poplatník by na odpočet neměl nárok?

• 7. 3. 2012 12:28

já jsem se s tím ještě nesetkala, resp. jsem se setkala s potvrzením, na kterém bylo napsáno, že nesplňuje podmínky pro uplatnění. Šlo o přehled zaplaceného pojistného za celý rok. Myslím, že i pojišťovny mají ošetřeno, aby vydávaly potvrzení pro uplatnění v daních jenom v případě, kdy na to je nárok.

• 7. 3. 2012 13:12

Jančaříková (neregistrovaný) 194.228.19.---

Prosím potřebovala bych také poradit,ve smlouvě je jako pojistník uvedený manžel a současně jako 1. pojištěný. 2. pojištěný je manželka, která si přinesla potvrzení, že zaplatila v loňském roce určitou částku na soukromé životní pojištění, mohu ji tuto částku uplatnit v ročním zúčtování u zaměstnanatele. Na školení nám řekli, že by pojistník měl být současně i pojištěný. Co teď? Děkuji za radu

• 7. 3. 2012 13:28

Podmínkou pro uplatnění v daních je, že pojistník je roven pojištěnému. Protože manželka není pojistník, nemůžete manželce uplatnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).