Hlavní navigace

Porušení pracovní kázně

  • (neregistrovaný)

    8. 3. 2012 6:56

    Dobrý den, jsem zaměstnána jako účetní a od zaměstnavatele jsem obdržela 1. napomenutí za porušování pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem, kdy důvodem bylo, že jsem svévolně opustila své pracoviště. Pracoviště jsem opustila z důvodu návštěvy lékaře, což jsem vedoucímu den předem oznámila, ten mi však odmítl propustku akceptovat, neboť před dvěma měsíci vydal nařízení, že nebudou odchody k lékaři na propustku akceptovány. Nuto dodat, že mezi mnou a vedoucím došlo k minulosti ke konfliktu, kdy po mě chtěl např. vystavit účetní doklad na fiktivní protokol, což jsem však odmítla. Zároveň jsem to oznámila jednateli (jediný nadřízený vedoucího), ale z jeho chování vyplynulo, že tomu se také nehodí taková "pečlivá účetní" do týmu. Takže nyní plně hájí pana vedoucího a ústně mi oznámil, že napomenutí platí. Lze tedy očekávat jejich další postup. Jinak v naší organizaci nikde není vyvěšen žádný pracovní řád ani žádné interní směrnice, mimo té o neakceptaci propustek, což je však záměrně mířeno na mou osobu, neboť bohužel pravidelně navštěvuji lékaře. Je existence této (jediné) směrnice napadnutelná? Dále se také domnívám, že se nejedná o porušení pracovní kázně zvlášť hrubým způsobem. Ještě bych dodala, že moji kolegové pod vedením pana vedoucího tráví denně celou hodinu na obědě mimo areál firmy (já zůstávám na svém pracovišti), to je však dle slov vedoucího a jednatele v pořádku.
    Prosím vás o rady a zkušenosti, jak byste na mém místě postupovali. Předem děkuji za vaše reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).