Hlavní navigace

Kratší nemoc.před termínem porodu-spěchá

• (neregistrovaný) 90.176.200.---

8. 3. 2012 9:50

Podruhé se obracím s dotazem ohledně kratší nemocenské před termínem porodu: zaměstnankyně nastoupila 4 týdny před termínem porodu na nemocenskou (na PPM nárok neměla). 2 týdny před tím ještě pracovala, což ale neměla, protože měla jít na nemocenskou už 6 týdnů před porodem. Nevím si rady co teď s tím, zda ty 2 týdny, co před tou nemocenskou pracovala skutečně vykázat jako práci nebo tam dát raději neplacené volno. A co potom s eviďákem? Už jsem z toho zoufalá. Prosím pomozte.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2012 16:28

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: kratší nemoc.před termínem porodu-sp
      Když pracovala, má nárok na mzdu. Tím,že nenastoupila na nemocenskou 6 týdnů před porodem, jak měla , vlastně porušila režim PN.
      Záleží také o koho jde , vypadá to na nějakou "neukázněnou " manažerku.To je každá rada drahá. Vedla bych ji na nemocenské , jak to mělo být a rozdíl mezi mzdou a ND ....:-)

• 9. 3. 2012 19:11

naprosto zoufalá (neregistrovaný) 77.48.161.---

Vedla bych ji na nemocenské ......Omlouvám se, ale tuto poslední větu jsem moc nepochopila. To asi tím, že je pátek:-)

• 10. 3. 2012 12:25

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Postupovat tak, jako kdyby všechno probíhalo normálně podle neschopenky. Jestli vznikl nějaký nárok na mimořádnou odměnu my nevíme.

• 11. 3. 2012 10:27

naprosto zoufalá (neregistrovaný) 77.48.161.---

Ještě jednou se omlouvám, asi si stojím na vedení. Mám jí vést normálně jako kdyby měla neschopenku 6 týdnů před porodem a tak počítat i náhrady za prac.neschopnost (a dorovnat rozdíl v souvislosti s tím,že pracovala) nebo jí zaplatit ty 2 týdny, kdy dělat neměla a počítat s prac.neschopností 4 týdenní? Odměnu nedostala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).