Hlavní navigace

Přerušen účetní odpis-co s tím?

  • (neregistrovaný)

    8. 3. 2012 12:39

    Dobrý den,
    prosím o radu, loni byl přerušen účetní odpis po poradě s auditorem - majetek se fyzicky nepoužívá a on trval na přerušení odpisu - přijde mi to jako blbost - účetní odpisy přeci nelze přerušit, nebo za nějakých podmínek ano?
    ráda bych si to v účetnictví narovnala.
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2012 12:52

      BJ (neregistrovaný)

      Re: přerušen účetní odpis-co s tím?
      Píšete, že to bylo po poradě s auditorem, takže asi důvod byl. Jinak je to většinou nesmysl, majetek "ztrácí" hodnotu i když ho nepoužívám, a někdy dokonce ještě víc, než kdyby používán byl

    • 8. 3. 2012 12:56

      Eva č. (neregistrovaný)

      Re: přerušen účetní odpis-co s tím?
      převzala jsem účetnictví, takže jaká porada a s kym to byla bohužel netuším - mám pouze toho vyjádření - Odpisy se uplatňují v případě, že se stroje atd. skutečně používají a něco
      produkují. To zde ovšem není, takže bych účetní odpisy neuplatnila. Účetní
      odpisy nelze přerušit, to máte pravdu, ale v případě, že se používají.
      šlo o restauraci, ve které jsme byli v podnájmu a ted se majitel soudí - vybavení restaurace se nevyúžívá a leží někde ve skladu. a navíc tam mám v majetku stavební úpravy této restaurace. co byste dělala? a předem moc děkuji

    • 8. 3. 2012 13:58

      Eva č. (neregistrovaný)

      Re: přerušen účetní odpis-co s tím?
      majetek je náš, tedy aspon vybavení restaruace (stoly, židle...) - v nájemních smlouvách bylo, že majetek smíme odepisovat, ale asi po dobu nájmu - smlouvu jsem neviděla - takže odepisovat nemám ani účetně?
      vůbec nevím co s tímto majetkem mám dělat.

    • 9. 3. 2012 8:13

      BJ (neregistrovaný)

      Re: přerušen účetní odpis-co s tím?
      No nábytek, pokud se nepoužívá a je dobře uskladněn, tak hodnotu neztrácí, tudíž asi skutečně, jak se vyjádřili auditoři neodpisovat.
      K technickému zhodnocení cizího majetku se bez znalosti smlouvy, sporu .. nelze vyjádřit. Při ukončení nájmu,se musí nějak vypořádat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).