Hlavní navigace

Pozdě dodaná faktura a přenesení daň.pov

• (neregistrovaný) 90.177.56.---

8. 3. 2012 12:59

Dobrý den. Prosím o radu. Pro naší stavební firmu v lednu pracoval tesař, plátce DPH. Fakturu bez DPH předal našemu majiteli firmy a ten, jelikož jí zaplatil až teď v březnu, fakturu stále nosil u sebe. Jsme měsíční plátci a protože jsem o ní nevěděla, neuvedla jsem toto dodanění ani do daňového přiznání za leden, ani do SH. Jak teď s tím? Musím udělatˇdodatečné daňové přiznání a SH? nemohu dodanit v únoru? A jak pak by vypadalo opravné DP? Jen uvedu dodanění do ř. 11 a 44? /při snížené sazbě/, takže celkem bude 0? Děkuji za radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2012 13:27

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: Pozdě dodaná faktura a přenesení daň
      někdo tvrdí, že dodatečné do měsíce DUZP na faktuře + opravné hlášení na FÚ, někdo tvrdí, že dávat do běžného měsíce aktuálního + běžného hlášení k přiznání , protože na ř. 10 a 43 je stejně 0.
      tak si vyberte!

• 8. 3. 2012 15:15

hani565 (neregistrovaný) 217.112.161.---

protože i na ně chodí kontroly, tak to bude chtít mít taky dobře

• 9. 3. 2012 7:47

D.Sv. (neregistrovaný) 46.13.7.---

Na dvou školeních shodně řekli, že možno dát do aktuálního měsíce - bez dodatečných (Ing. Langerová, Ing. Fitříková). Jen ale pokud nemáte krátící koeficient. Stavební faktury se mi dostávají do rukou s různě dlouhým zpožděním, asi bych musela dávat dodatečné do každého měsíce 5x

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).