Hlavní navigace

Uznaná reklamace po více jak 3letech,DPH

  • (neregistrovaný) 109.69.211.---

    9. 3. 2012 9:43

    Dobrý den prosím o pomoc
    Uznali jsme reklamaci zboží na základě 4leté garance
    budeme vystavovat dobropis. máme nárok na vrácení DPH?
    jak mám chápat poslední větu tohoto §.
    § 73 Podmínky pro uplatnění nároku na odpočet daně
    (3) Nárok na odpočet daně nelze uplatnit po uplynutí lhůty, která činí 3 roky. Lhůta pro uplatnění nároku na odpočet daně počne běžet prvním dnem měsíce následujícího po zdaňovacím období, ve kterém nárok na odpočet daně vznikl. Po uplynutí této lhůty je plátce oprávněn uplatnit nárok na odpočet daně pouze u přijatých zdanitelných plnění, u kterých mu vznikla povinnost tuto daň přiznat.
    Děkuji moc

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).