Hlavní navigace

Refundace mzdy

 • (neregistrovaný) 188.95.124.---

  9. 3. 2012 12:41

  Prosím o radu. Obdrželi jsme fakturu za refundaci mzdy našeho pana starosty - pracuje jako neuvolněný zastupitel. V rámci svých povinností musí zastupovat obec i ve své pracovní době. Jeho zaměstnavatel nám refundaci mzdy vyfakturoval s DPH s vysvětlením, že nám jeho zaměstnanec poskytl službu. Je to tak správně? Já si myslím, že je to pouze přefakturace hrubé mzdy + odvody SP a ZP.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 3. 2012 13:24

   xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

   Re: Refundace mzdy
   zaměstavatel může refunovat pouze mzdu + odvody za zaměstnavatele
   Podle § 70 zákona o obcích je funkce člena zastupitelstva obce je veřejnou funkcí. Podle zákoníku práce § 201 je výkonem veřejné funkce například výkon funkce poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu, senátora Senátu Parlamentu, člena zastupitelstva územního samosprávného celku nebo přísedícího.
   V dalším § 206 zákoníku práce je jasně napsáno, že jestliže je podle zvláštního právního předpisu zaměstnanec uvolněn pro překážku v práci z důvodu obecného zájmu, je právnická nebo fyzická osoba, pro kterou byl zaměstnanec činný, popřípadě z jejíhož podnětu byl uvolněn, povinna uhradit zaměstnavateli, u něhož byl zaměstnanec v době uvolnění v pracovním poměru, náhradu mzdy nebo platu, která byla zaměstnanci poskytnuta, pokud se s touto právnickou nebo fyzickou osobou nedohodl na upuštění od úhrady.

   Tak že se jedná o náhradu mzdy nebo platu a ne poskytnutou službu. Pokud chtějí zaplatit, musí fakturu opravit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).