Hlavní navigace

Zkušební doba u DPP a DPČ

• (neregistrovaný) 89.102.15.---

9. 3. 2012 14:46

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je možné sjednat zkušební dobu také u DPP a DPČ.

Když se podívám do zákoníku práce par. 35 (zkušební doba), nepíše se tu, že by ustanovení neplatila pro "dohody".
    Když se podívám od zákoníku práce par. 77 (společná ustanovení pro "dohody"), taky tu nevidím, že by zkušební doba neměla platit pro DPP a DPČ.

Na druhou stranu jsem se např. zatím nesetkala s DPČ, která by obsahovala zkušební dobu. Mohlo to ale být proto, že se dá jednoduše vypovědět...

Předem Vám děkuji za odpovědi,

Lenka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2012 14:50

pája

Re: Zkušební doba u DPP a DPČ
      co není zakázáno, je dovoleno, u DPČ lze řešit výpovědí, kterou lze sjednat i v DPP, případně lze sjednat i ok.zrušení z důvodů dle ZP

• 9. 3. 2012 19:19

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

zajímavé, zrovna dnes jsem narazila také na téma zkušební doba u dohody. V DoPP máme sjednanou výpověď a jiné způsoby ukončení dohody, ale zkušební dobu tam nemáme a dnes by se zrovna hodila. Přitom dohody jsem "pro jistotu" dala právníkovi k přepracování, a hle - zkušební dobu tam nezahrnul. Pravda je to, že jsme ji nepožadovali, mě ani nenapadlo, že by bylo možné a vhodné zkušební dobu v dohodě sjednat. Zatím jsem se s tím ještě nesetkala, ale vše je někdy poprvé. Takže, pájo, i v dohodě o PP je možné sjednat zkušební dobu?

• 11. 3. 2012 11:13

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

díky, navrhnu to,pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).