Hlavní navigace

Výměna ŘP

• (neregistrovaný) 90.178.252.---

9. 3. 2012 18:22

Dobrý den, do konce letošního roku si musím nechat vyměnit řidičský průkaz, kdy je doba na vyhotovení nového průkazu 20 dní. Chci se jen zeptat, zda náhodou někdo nevíte, jestli v této 20-ti denní lhůtě můžu jezdit na starý ŘP nebo budu úplně bez řidičáku, nebo dostanu nějaký náhradní doklad, že můžu řídit auto... Předem děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 3. 2012 18:42

Zdenka01 (neregistrovaný) 83.208.3.---

Re: Výměna ŘP
      Zákonná lhůta pro vydání nového ŘP je do 20 dnů od podání žádosti, a jelikož se jedná o povinnost z platné právní úpravy, není výměna ŘP zpoplatněna. Pokud bude požadováno vydání ŘP (v rámci povinné výměny) ve lhůtě kratší, tj. do 5 pracovních dnů od podání žádosti, je pro tento úkon již stanoven správní poplatek 500 Kč.
      Jestliže řidič nedodrží nejzazší termín stanovené lhůty pro výměnu ŘP, pozbude stávající ŘP platnost. Po uplynutí stanovené lhůty pro výměnu však tyto neplatné ŘP neopravňují k řízení motorových vozidel. Řídí-li osoba motorové vozidlo na základě ŘP, který pozbyl platnost, dopouští se přestupku, za který lze uložit pokutu od 1 500 Kč do 2 500 Kč.

• 10. 3. 2012 11:59

pája

já už to tak mám, podal jsem žádost, přiložil fotku a nyní čekám, jezdím na starý ŘP, až převezmu nový, tak mi starý seberou a zničí(pokud ho zase nějakej trotl nevyveze na skládku, jak to ukazovali na telce), takže budete jezdit nepřetržitě, jen ho vyměníte za nový.

• 10. 3. 2012 17:55

Jekatěrina (neregistrovaný) 90.178.252.---

Tak tohle jsem potřebovala vědět, že mi starý řidičák zůstane až do výměny za nový. Děkuji.
      Samozřejmě děkuji i druhé paní za odpověď, ale v podstatě mi přepsala to, co jsem si už na internetu taky zjistila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).