Hlavní navigace

Daň.přiznání-začátečník pomoc

  • (neregistrovaný)

    10. 3. 2012 16:48

    Dobré odpoledne,
    pročítala jsem příspěvky na vyplnění daň.přiznání a nějak z toho nejsem moc chytrá.
    Prosím o radu. Poprvé podávám daň.přiznání. Mám ŽL a podnikat jsem začala v 3/2011 jako vedlejší činnost při rodičovské dovolené.Rodičovská se do příjmu neuvádí?Vydělala jsem si na provizi asi 48 tis. Kč. Nebudu si odečítat žádné výdaje tady na diskusním fóru se uvádí, že bych mohla 60% ?
    Pak by mě zajímalo,zda si mohu uplatnit slevu na poplatníka za celý rok, nebo jen za 10 měsíců podnikiání.
    Myslím, že daň nebudu platit žádnou, ale přiznání musím podat.
    Pak musím předat na ČSSZ přehled o příjmech a tam uvedu jako daň.základ částku 48 tis.? Zálohy jsem neplatila.
    Musím nějak řešit i zdravotní pojištění?
    Předem děkuji moc za jakoukoliv radu a pomoc.
    LENA

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2012 16:55

      Káča (neregistrovaný)

      Re: Daň.přiznání-začátečník pomoc
      Dobrý den, rodičovská se do DP neuvádí, 60% si můžete uplatnit, pokud máte ŽL. Slevu na poplatníka za celý rok. Na sociálku uvádíte 48 tis. mínus výdaje uplatněné v DP, tedy pokud máte ŽL, tak mínus těch 60%. Totéž uvádíte i na přehledu pro zdrav. pojištění. Na obou přehledech zároveň zaškrtnete, že pobíráte RD, aby Vaši činnost opravdu evidovali jako vedlejší.

    • 10. 3. 2012 17:18

      LENA** (neregistrovaný)

      Re: Daň.přiznání-začátečník pomoc
      Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný večer

    • 10. 3. 2012 21:44

      vandík (neregistrovaný)

      Re: Daň.přiznání-začátečník pomoc
      Ještě podotýkám, že pokud Váš manžel neuplatňuje daň. zvýhodnění na vyž. dítě, máte na něj nárok, nezapomeňte si do přiznání o něj požádat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).