Hlavní navigace

DPH

  • (neregistrovaný) 88.101.235.---

    12. 3. 2012 15:28

    Když fakturuji servisní práce + materiál, je to se 14% nebo 20% DPH?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2012 15:56

      Zdenka01 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: DPH
      Sníženou sazbu daně z přidané hodnoty (DPH), lze v souladu s ustanovením § 48a zákona č. 235/2004 Sb., o DPH uplatnit na stavební a montážní práce spojené s výstavbou stavby pro sociální bydlení, včetně jejího příslušenství, změnou dokončené stavby pro sociální bydlení vymezenou stavebním zákonem, včetně jejího příslušenství, nebo v souvislosti s opravou této stavby.
      Příslušenstvím věci jsou věci, které náleží vlastníku věci hlavní a jsou jím určeny k tomu, aby byly s hlavní věcí trvale užívány (§ 121 odst. 1 zákona č. 40/1964 Sb., občanský zákoník).

      Příslušenstvím rodinného domu mohou být například stavby plnící doplňkovou funkci ke stavbě hlavní a ostatní stavby, například:

      podzemní stavby, například jímky, jámy pro měřící zařízení, čističky odpadních vod sloužící domu, vinné sklepy, stavby pro tepelná čerpadla;
      garáže, zahradní altány, kůlny, skladové prostory pro dům;
      oplocení;
      přípojky na veřejné rozvodné sítě a kanalizace, které jsou ve vlastnictví majitele rodinného domu nebo bytového domu;
      připojení drobných staveb na rozvodné sítě a kanalizaci stavby hlavní (liniové stavby sloužící domu);
      studny;
      bazény.

    • 13. 3. 2012 9:26

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH
      takže kde je dělají je jedno ? nezáleží na RD a sociálním bydlení?
      to jsem nevědela. děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).