Hlavní navigace

Kdy podat daň z nemovitosti ?

• (neregistrovaný) 109.164.1.---

12. 3. 2012 20:29

Dobrý večer, mám takový dotaz .Koupila jsem od obecního úřadu pozemek, byl mi v únoru připsám na katastru do LV, Můj dotaz zní dokdy musím podat nové daň z nemovitosti. Na obecním uřadě mi řekla, ža až v lednu 2013 , je to tak ? děkuji všem za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2012 20:44

Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

Re: kdy podat daň z nemovitosti ?
      Ano, DP se podává v lednu vždy do 31.1. podle stavu k 1.1, tzn. ke změnám během roku se nepřihlíží, laicky- co během roku nakoupíte z toho přiznáte daň v lednu následujícího roku...

• 13. 3. 2012 6:49

darka (neregistrovaný) 88.103.183.---

Dobrý den já přidám dotaz.
      Jak to je když kolaudujeme v březnu (sklad, firmu) necháme zapsat do katastru nemovitosti a pak podáme přiznání, nebo taky až v lednu 2013 a zatím platíme pouze zálohu na daň z nemovitosti.
      Děkuji

• 13. 3. 2012 16:57

Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

Záloha na daň z nemovitostí není, jsou jen jednotlivé splátky, pokud už nějaké nemovitosti vlastníte a někdy jste podávali přiznání, potom platíte na základě složenky od FÚ. Na nemovitosti zapsané vám jako vlastníkům v průběhu roku se nepřihlíží, v lednu 2013 podáte přiznání, buď dílčí nebo celé- pokud před tím žádné nebylo a na jeho základě v květnu ( případně i v listopadu ) zaplatíte daň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).