Hlavní navigace

Práce v noci

  • (neregistrovaný) 88.100.13.---

    12. 3. 2012 21:31

    Je podmínku přiznání příplateku za noční práci odpracování nejméně 3 hodin v noci? Jestliže např. uklízečka nastoupí ve 4 hodiny ráno na směnu a do 6 hodin odpracuje 2 hodiny, nenáleží ji od roku 2012 příplatek za práci v noci? Do konce roku 2011 jsme takto propláceli noční příplatky.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2012 22:05

      pavlag (neregistrovaný) 88.100.13.---

      Re: práce v noci
      Jedná se o příspěvkovou organizaci, takže § 125, tj. 20% prům.hodinového výdělku. Potřebuji se dobrat toho, zda-li takovýto zaměstnanec musí odpracovat ty 3 hodiny, nebo stačí 2, aby dostal tento příplatek zaplacený.

    • 13. 3. 2012 8:04

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: práce v noci
      Příplatek se platí i za zlomky hodin.

      Zřejmě máte na mysli změnu v § 78, 1 k).

      "zaměstnancem pracujícím v noci zaměstnanec, který odpracuje během noční doby nejméně 3 hodiny ze své pracovní doby....."

      Tahle definice vás zajímá spíš z hlediska rozvržení směn, lékařských prohlídek apod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).