Hlavní navigace

Sleva na manželku-jiné trvalé bydliště

  • (neregistrovaný) 213.155.246.---

    13. 3. 2012 9:23

    Dobrý den,

    může si muž uplatnit slevu na manželku, i když mají každý jiné trvalé bydliště? Žijí ve společné domácnosti v bytě manžela a manželka svůj byt pronajímá. Jakým způsobem budou prokazovat, že žijí ve spol. domácnosti?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2012 9:44

      xJ (neregistrovaný) 213.192.55.---

      Re: Sleva na manželku-jiné trvalé bydliš
      zaměstnanec to prohlašuje v prohlášení svým podpisem
      Kromě nároku na slevy na dani a nároku na daňové zvýhodnění podle údajů uvedených již v prohlášení uplatňuji nárok na:
      1. Slevu na dani podle § 35ba odst. 1 písm. b) zákona na manželku která (který) v uplynulém zdaňovacím období se mnou žila (žil) v domácnosti a neměla (neměl) v tomto zdaňovacím období vlastní příjem přesahující 68 000 Kč a v uplynulém zdaňovacím
      období

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).