Hlavní navigace

Prodej OA - §7 nebo §10?

  • (neregistrovaný) 85.70.178.---

    13. 3. 2012 9:28

    FO vede DE, ukončil LE u OA 24.11.2003 a zařadil OA do OM.
    V lednu 2011 zaplatil SD na celý rok 2011. V červenci 2011 prodal OA. V lednu 2012 podal DP k SD na celý rok 2011, protože mu na FÚ řeklii, že nemůže odhlašovat SD zpětně, i když OA již nevlastnil.
    Je možné v této situaci vyřadit OA o os.užívání před prodejem a
    zdanit v § 10 nebo zdanit v §7? Je jiná možnost? Děkuji předem za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2012 17:13

      Vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Prodej OA - §7 nebo §10?
      FÚ mu poradil blbost, měl do přiznání uvést SD jen do července a měl by přeplatek- během roku platí zálohy na SD a v přiznání je zúčtovává. Já bych to tak nenechala a klidně podala dodatečné. Auto může vyřadit a prodat v §10- jen pokud tam byla DPH a odpočet, tak ji musí při vyřazení odvést na výstupu...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).