Hlavní navigace

Neomluvená absence

• (neregistrovaný) 89.203.216.---

13. 3. 2012 9:30

Dobrý den, mám problém s jedním zaměstnancem. Již měsíc nechodí do práce bez omluvy, telefon mi nebere, mohu ho ihned propustit? poraďte prosím § případně mi prosím poraďte postup jak s tím zaměstnancem.

TEnto zaměstnanec je zároveň hlášen na městském úřadě (bezdomovec) jak prokážu že mu případně písemnost - výpověd došla? nebo že si ji převzal?

velice děkuji LS

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2012 9:32

pája

Re: neomluvená absence
      ok.zrušení PP dle § 55/ b, doručenkou do vl. rukou, PP skončí dnem poručení nebo dnem, který se za něj dle ZP považuje, už jste to měli dávno řešit,

• 13. 3. 2012 10:00

VH

Jedna varianta právní fikce, kdy se má za to, že bylo doručeno, je, že zaměstnanec doručení zmařil (zmaření není odmítnutí převzít, ani nevyzvednutí si uložené písemnosti). Podle mého doručení zmaří, pokud mu doručovatel nemá, kam by mu vhodil oznámení o uložení zásilky = nemá schránku. U těchto lidí je toto obvyklé, pak se má za to, že bylo doručeno dnem, kdy doručení zmařil = dnem, kdy doručovatel zjistil, že nemá, kam by mu vhodil oznámení o uložení.

• 13. 3. 2012 10:51

... (neregistrovaný) 193.86.121.---

Z vlastní praxe:
      Písemnost označená adresátem a obecním úřadem se vrací odesílateli včetně vyznačení řádného oznámení o uložení na poště, které se děje vyvěšením oznámenek na úřední desce nebo mají na úřadě kartotéku k nahlédnutí. Dokonce jsou bezdomovci, kteří si písemnosti pravidelně vyzvedávají - doručování bezdomovcům tímto způsobem probíhá kromě zřídkavého převzetí písemnosti uložením na poště.

Při označení písemnosti pouze adresátem ji pošta okamžitě vrací odesílateli s tím, že se jedná o adresu obecního úřadu, kde adresát nemá schránku ani zvonek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).