Hlavní navigace

Prosím p. Líbu,p. xj a mzdové !!!

• (neregistrovaný) 93.99.163.---

13. 3. 2012 13:11

Dobrý den,
    sedíme s kolegyní a konzultujeme jakým hodinovým průměrem vypočítat náhradu mzdy nebo zaplatit dovolenou , když pracovník nepracoval v předchozím čtvrtletí. Já jsem pročetla snad všechny diskuze na toto téma a došla jsem k tomuto závěru: pokud zaměstnanec nepracoval v posledním čtvrtletí stanovuje se mu pravděpodobný průměr. hod. výdělek. Pokud je odměňován měsíční mzdou ( přihlíží se i na prémie , přesčay apod.) vezme se měsíční mzda x 3 (měsíce ) a vydělí se počtem pracovních hodin v daném čtvrtletí nebo měsíční mzda se vydělí koefic. 173,92. Pokud má hodinovou mzdu může se vzít i tato hodinová mzda jako PHV.
    Pokud má už nějaké odpracovány dny v měsíci nebo i ve dvou měsících a potřebujeme zaplatit dovolenou atd. můžeme mu stanovit průměr. hod. výdělek i z těchto odpracovaných hodin ( kombinace mzdy hodinové a úkolové ) , protože mu tento PHV vychází líp a zaměstnance nepoškodíme. Nebo bereme v úvahu zaměstnance, který vykonává stejnou práci.
    Jak jsem zjistila a pokud jsem to pochopila správně je na mzdové účetní jakým způsobem HPV stanoví je-li to ku prospěchu zaměstnance.
    Prosím je to správně? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).