Hlavní navigace

Potvrzení o zdan. příjmech a doplatky §5

  • (neregistrovaný) 193.8.86.---

    14. 3. 2012 7:35

    Prosím, může mi někdo potvrdit nebo vyvrátit? Zaměstnanec má na potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2011 od bývalého zaměstnavatele na ř.5 = 0 Kč(doplatky příjmů podle §5), ale na ř.7= částka 5.107 Kč(pojistné z příjmů na ř.5). Že je to nesmysl??? Z čeho je vypočítáno pojistné na ř.7, když na ř.5 je nula? Mám zaměstnanci toto potvrzení vrátit, ať ho bývalý zaměstnavatel opraví nebo mám zaměstnance poslat na FÚ, ať si podá daňové přiznání?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2012 7:47

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Potvrzení o zdan. příjmech a doplatk
      Řekla bych, že se účetní spletla. Na potvrzení o zdanitelných příjmech je jméno účetní , která to zpracovala a její telefonní číslo, tak ji zavolejte a případně ať vystaví nové potvrzení, ale mělo by být datum do 15.2.2012, aby jste RZD mohla provést.

    • 14. 3. 2012 7:53

      mc (neregistrovaný) 193.8.86.---

      Re: Potvrzení o zdan. příjmech a doplatk
      Děkuji, každopádně, když na ř. 5 budou nakonec uvedeny příjmy, tak tyto příjmy pak vstupují do základu daně, takže při RZ sečtu příjmy od nás plus úhrn příjmů na ř.1 v potvrzení o zdan. příjmech od bývalého z-vatele plus právě tyto příjmy z ř.5 dle §5, že?

    • 14. 3. 2012 8:37

      jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Potvrzení o zdan. příjmech a doplatk
      Pokud budou na ř. 4 nebo 5 nějaké příjmy, vy RZD provést nesmíte, musí si zaměstnanec podat daňové přiznání.

    • 14. 3. 2012 10:20

      mc (neregistrovaný) 193.8.86.---

      Re: Potvrzení o zdan. příjmech a doplatk
      Tak to jsem vůbec netušila, moc Vám děkuji!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).