Hlavní navigace

Uplatnění manželky jako daňový odpočet

• (neregistrovaný) 212.80.76.---

14. 3. 2012 8:34

Prosím Vás, jak se mám zachovat jako mzdová účetní, jestliže mám od zaměstnanců z důvodu uplatnění daňového zvýhodnění od nich podepsaná čestná prohlášení od manželek, že jsou na mateřské dovolené, tudíž daňová zvýhodnění na děti neuplatňují. Z toho důvodu vím, které manželky našich zaměstnanců pravděpodobně pobírají rodičovský příspěvek (ne mateřskou). Mám těmto zaměstnancům rozdat čestné prohlášení pro manželky, že jejich příjmy nepřesáhly za rok 2011 hranici 68000,-, aby si je mohli uplatnit jako odpočet na manželku v rámci ročního zúčtování nebo je to jejich povinnost??? Mnohdy lidé ani neví, že takovou možnost mají, jen nevím, jak se mám zachovat..... Poraďte prosím....... velice děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2012 8:41

jasná (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: uplatnění manželky jako daňový odpoč
      Dobrá mzdová účetní umí lidem poradit. Pozor, ale na rodičovské může ještě někde pracovat třeba na dohodu, bude mít čerpanou dovolenou.....takže aby ten limit 68 000,-Kč nebyl překročen. Žádné čestné prohlášení vám manželky nedávají. Tím, že si jí zaměstnanec napíše do prohlášení str. 4 a podepíše, nese on zodpovědnost za pravdivost údajů.

• 14. 3. 2012 8:42

Agatha (neregistrovaný) 109.81.26.---

Re: uplatnění manželky jako daňový odpoč
      Já jim říkám, že tuto možnost mají, případně jim i vytisknu jednoduché prohlášení k doplnění, kdyby chtěli uplatnit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).