Hlavní navigace

Důchodce a prodej obilí

  • (neregistrovaný) 80.188.178.---

    14. 3. 2012 16:17

    Starobní důchodce prodal v roce 2011 obilí za 22 000,- zemědělskému družstvu. Musí tyto příjmy zdanit a podle jakého § ?

    Děkuji za odpověď.
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2012 16:40

      TR (neregistrovaný) 85.70.227.---

      Re: důchodce a prodej obilí
      Ano. Jedná o ostatní příjmy podle § 10 ZDP. Příjmy převýšili hranici 20000,- Kč (do této výše jsou osvobozeny).
      Podá se přiznání, kde se uvednou všechny příjmy poplatníka postupem podle ZDP a uplatní se sleva na dani, takže počítám vyjde daňová povinnost 0,- Kč (pokud neměl pán jiné příjmy).
      Pro příjmy dle §10 je samostatná příloha přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).