Hlavní navigace

Propustka na doprovod

• (neregistrovaný) 46.227.171.---

15. 3. 2012 11:09

Zdravím, manžel má noční a potřebuji aby mě a syna 6 měsíců, odvezl z Olomouce do Brna na operaci. Může uplatnit propustku na doprovad? Nebo si musí vzít dovolenou? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2012 11:32

m. (neregistrovaný) 88.101.146.---

Re: Propustka na doprovod
      Pokud jde na operaci syn, pak jste doprovod Vy a manžel si musí vzít dovolenou.
      Tak ať to dobře dopadne.

• 15. 3. 2012 12:04

Macek. (neregistrovaný) 82.100.49.---

podle NAŘÍZENÍ VLÁDY č.590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci, bod 8 má nárok na doprovod, i když je manželka na MD nebo RD.

• 15. 3. 2012 12:21

2509 (neregistrovaný) 46.227.171.---

--------------------------------------------------
      >podle NAŘÍZENÍ VLÁDY č.590/2006 Sb., kterým se stanoví
      >okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v
      >práci, bod 8 má nárok na doprovod, i když je manželka
      >na MD nebo RD.
      -------------------------------------------------
      v práci mu propustku uznají jen, když má ranní. Chápu, že když má noční veze nás potom ve svém volnu, ale spíše mi jde o to, že bude po noční a odveze nás tam a pak jde opět na další noční. Je v zákoně nějak vymezena tato varianta? Já nevím, je mi blbé chtít po zam-ci volno na propustku, ale zas na druhou stranu po dlouhá léta to u nich možné bylo a od letošního roku, to nechtějí proplácet. Co myslíte ? Děkuji

• 15. 3. 2012 12:34

RenataH (neregistrovaný) 80.188.42.---

ale on vás tam veze ve svém vlastním volnu, takže proplatit propustku možné není. Místo další noční by měl požádat zaměstnavtele o dovolenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).